Lincolnská diaľnica pokrýva viac ako 3 000 míľ od Mesto New York do San Francisco.
rozumieť
Lincolnská diaľnica (1913-1930) bola pôvodná transkontinentálna diaľnica v Spojených štátoch. Bol to jeden z rôznych „automobilových chodníkov“, pestrý sortiment pomenovaných trás, ktoré v začiatkoch sériovo vyrábaného automobilu označovali súkromné organizácie a združenia chodníkov (napríklad Lincoln Highway Association). Tieto trasy boli staršie ako očíslovaný systém diaľnic USA, ktorý bol založený v polovici 20. rokov.
Z Lincoln vybiehala diaľnica Mesto New York do San Francisco pozdĺž ciest, ktoré by sa stali súčasťou USA 1, USA 30, USA 40, USA 93, USA 50, USA 99 a USA 48. Presné trasovanie sa v priebehu životnosti automatických chodníkov a diaľničného systému USA, ktorý ich nahradil, rôzne menilo. , pretože sa stavitelia ciest pokúšali obísť preplnené centrá alebo nájsť kratšiu cestu k cieľu. V mnohých komunitách je Lincolnská diaľnica „stará 30“, nie súčasné smerovanie diaľnic v USA.
Spolu s Route 66 bola to jedna z mála spoľahlivých ciest naprieč Skalistými horami, predtým ako boli v Interstate postavené Interstates povojnové desaťročia. Interstate 80 dnes slúži vozidlám cestujúcim medzi New Yorkom a San Franciscom.
Pripravte sa
Trasa
New York
New Jersey
Pensylvánia
Pri vstupe na Pensylvániu cez most Ben Franklin Bridge, 30 cestuje cez Philadelphiu Staré Mesto, Center City East a Center City West, historické a obchodné centrá mesta. Potom sa napojí na rýchlostnú cestu Schuykill (I-76), cestuje na západ a potom sa oddeľuje na juh od Fairmont Parku. Ďalej smeruje na západ a stáva sa známou ako „Hlavná línia“, hlavná chodba zámožných a luxusných predmestí „Hlavná línia“ v okresoch Montgomery a Delaware. Medzi zaujímavé miesta na tejto trase patria:
- Sála nezávislosti
- Múzeum Bena Franklina
Akonáhle je mimo metropolitnej Philadelphie, diaľnica rýchlo vchádza Amish Country.
Západná Virgínia
Trasa 30 nakrátko vedie cez Západnú Virgíniu Kolečko.
Ohio
2007 - Lincolnská diaľnica z Mansfield (Ohio) na západ do Indiana, bol vo väčšine oblastí znovuobnovený, premávka by sa považovala za ľahkú. Jazda autom je príjemná a oblasť by sa mala považovať za bezpečnú.
Indiana
Mestá a obce na diaľnici Lincoln, od východu na západ, New Haven, Fort Wayne, Churubusco, Ligonier, Bože, Elkhart, Osceola, Mišavaka, South Bend, Nový Carlisle, La Porte, Westville, Valparaiso, Merrillville, Schererville, Dyer.
Illinois
Vchádzam do blízkosti Dedina Sauk, trasa vedie na západ a prechádza niekoľkými komunitami v Chicagu Južné predmestie a priamo do Jolietje v centre mesta. Odtiaľ sa pohybuje na severozápad, prechádza na juh Aurory a priamo na západ do okresu Kendall Severný Illinoisnajbližšie oblasti k Chicagoland. Pri Rock Falls prechádza cez rieku Rock a pokračuje západným smerom k Rieka Mississippi, vstupujúci Iowa.
Iowa
Zadávam Východná Iowa o Clinton (Iowa)„Trasa 30 pokračuje priamo na západ a zasahuje niekoľko malých miest, ktoré obchádzajú južne od Grant Wood Country. Najvýznamnejšie medzi Clintonovou a Cédrové pereje sú DeWitt (Iowa) a Mount Vernon (Iowa), domov Cornell College. Z Cedar Rapids sa trasa spája Marshalltown do Ames, domov štátu Iowa. Odtiaľ pokračuje ďalej do Denison a potom sa vydá na juhozápadný smer do Údolie Missouri kde prechádza cez rieku Missouri do Nebrasky.