The Amtrak Kaskády je trasa osobného vlaku prevádzkovaná Amtrak. Je pomenovaná po Kaskádové pohorie že trasa sa vyrovná. The Kaskády pokrýva železničný koridor dlhý 718 km a spája 18 miest na pacifickom severozápade od Eugene v Oregone po Vancouver v Britskej Kolumbii. Žiadny vlak však nepokrýva celú vzdialenosť z Vancouveru do Eugene v OR. Od februára 2016 premávajú dva vlaky denne medzi Vancouverom, BC a Seattlom alebo Portlandom, štyri vlaky denne medzi Seattlom a Portlandom a dva vlaky medzi Eugene a Seattlom alebo Portlandom. Koncom roku 2017 bolo zastavené ďalšie rozširovanie služieb medzi Seattlom a Portlandom kvôli smrteľnej nehode v decembri, pri ktorej spadol vlak z koľají neďaleko Seattlu. Skontrolovať harmonogram na presné časy. Okrem vyššie uvedeného Amtrak Coast Starlight ponúka ďalší vlak na tej istej trase zo Seattlu do Eugene s rovnakými zastávkami okrem Tukwily a Oregon City. Coast Starlight potom pokračuje z Eugene do Los Angeles s dvoma ďalšími zastávkami v Chemulte a Klamath Falls, Oregon pred prechodom do Kalifornia.
Stanice
Zo severu na juh:
Britská Kolumbia, Kanada
- 1 Vancouver - tichomorská hlavná stanica. Tu sa dá vytvoriť spojenie s Kanaďan. Hraničné autobusové spojenie do Seattlu od Konzola a do Victoria do Wilsons Transportation Ltd.
Washington
- 2 Bellingham - Stanica Fairhaven. Tu sa dá pripojiť k Aljašský morský diaľničný systém
- 3 Mount Vernon - Centrum prepravy Skagit.
- 4 Stanwood - Stanwood Station. Brána do Ostrov Camano
- 5 Everett - Stanica Everett. Tu sa dá pripojiť k Empire Builder.
- 6 Edmonds - Stanica Edmonds. Tu sa dá pripojiť k Empire Builder.
- 7 Seattle - Stanica King Street. Tu sa dá pripojiť k Empire Builder. Hraničné autobusové spojenie do Vancouveru do Konzola a do Port Angeles do Olympijské autobusové linky.
- 8 Tukwila - stanica Tukwila. The Coast Starlight vlak prechádza, ale robí nie zastav tu.
- 9 Tacoma - stanica Tacoma.
- 10 Olympia/Lacey - Stanica storočnice.
- 11 Centralia - Stanica Centralia.
- 12 Kelso/Longview - Stanica Kelso.
- 13 Vancouver - Stanica vo Vancouveri. Tu sa dá pripojiť k Empire Builder.
Oregon
- 14 Portland - Union Station. Tu sa dá pripojiť k Empire Builder. Thruway spojenia s Eugenom prevádzkuje spoločnosť Cascade Point a do Astórie do Northwest Point, ktoré prevádzkuje spoločnosť MTR Western.
- 15 Oregon City - Oregonská mestská stanica. The Coast Starlight vlak prechádza, ale robí nie zastav tu.
- 16 Salem - Stanica Salem.
- 17 Albany - Stanica Albany.
- 18 Eugena - Stanica Eugena Springfielda. Thruway spojenie do Portlandu prevádzkuje spoločnosť Cascade Point
- 19 Chemult - Stanica Chemult. Chemult je neregistrovaná komunita / dedina pozdĺž americkej Hwy 97 medzi Klamath Falls a Bend, ktorú obsluhuje Amtrak Coast Starlight raz denne v každom smere. Odtiaľ sú autobusové spojenia Amtrak Thruway do Ohyb a Redmond od Pacific Crest Bus Lines. Stanica je bezobslužné nástupište s niekoľkými prístreškami.
- 20 Klamath Falls - Stanica Klamath Falls. Podáva iba Coast Starlight. Autobusové spojenie do Medfordu, Crescent City a Brookings od Juhozápadný bod prevádzkovaná spoločnosťou Klamath Shuttles.