The Národná historická trasa Pony Express je a Národná historická trasa USA pripomínajúci trasu poštovej služby cez Starý západ, medzi St. Joseph, Missouri a San Franciscom v Kalifornii, od 3. apríla 1860 do októbra 1861. Bola to ohromujúca skutočnosť, že list mohol byť doručený po trase dlhej 800 míľ za pouhých 10 dní.
rozumieť
Bola založená v roku 1859 ako Leavenworth and Pike's Peak Express Company z roku 1859. V roku 1860 sa spoločnosť stala Central Overland California a Pikes Peak Express Company, ktorú založili William H. Russell, Alexander Majors a William B. Waddell. Len čo mladý jazdec prelomil stopu cez pol kontinentu, technológia nahradila spôsoby jazdca na koni. Telegraf dokázal to isté, rýchlejšie a lacnejšie. A do roku 1869 transkontinentálna železnica umožnila rýchlo zasielať tovar akejkoľvek hmotnosti.
Cestovanie po Národnej historickej ceste Pony Express sa deje hlavne kvôli historickému porozumeniu minulosti; Existuje však veľa dôvodov, prečo by ste mali chodník navštíviť. Najskôr je samozrejme výučba Pony Expressu. Druhé sú paralelné príbehy Oregonská cesta, California Trail a Mormon Trail. Nakoniec vás vaše cesty prevedú jednými z najúchvatnejších scenérií v Spojených štátoch. Tento itinerár sa zameriava na Pony Express, ale ak to bude nevyhnutné, vezme si dotyčnice.
Pripravte sa
V prvom rade si zaobstarajte mapy. Moderný systém Interstate vás nebude viesť po chodníkoch; Interstates sú navrhnuté pre rýchlosť a efektivitu, ale chodník Pony Express bol navrhnutý pre iný typ efektívnosti. Táto účinnosť bola založená na - nie na opätovnom vytvorení - kolesa.
Ako už bolo spomenuté, tri chodníky idú rovnakým všeobecným smerom ako Pony Express a Pony Express využíval zavedené trasy, aby udržal nízke náklady.
Keď cestujete z diaľnice, držte sa o sebe. Najhoršou vecou, ktorá sa môže stať na väčšine chodníka, je otočenie a návrat do pôvodného smeru.
Nastúpiť
Šoférovať
Tento itinerár pojednáva o trase cesty z Missouri do Kalifornie. Najlogickejšia trasa začína v Missouri a smeruje na západ.
Destinácie
Na tejto trase nájdete pamätníky, značky, múzeá a historické budovy.
Missouri
- 1 Národné múzeum hraničných trás, 318 Západný Pacifik, nezávislosť, ☏ 1 816 325-7575. Aj keď to nie je priamo na trase, ak začínate svoju cestu okolo oblasti Kansas City, je to skvelé miesto, ktoré môžete navštíviť, aby ste získali prehľad o historickej krajine.
Missouri je známa pre pár amerických prezidentov. Zatiaľ čo tu Nezávislosť, môžete vidieť domov prezidenta Harryho S. Trumana.
Svätý Jozef
- 2 Múzeum Pony Express, 914 Penn St, St Joseph, ☏ 1 816-279-5059, bezplatná: 1-800-530-5930, faxom: 1 816-233-9370. Marec-november: M-Sa 9 AM-5PM, Su 11 AM-4PM; Dec-Feb: M-Sa 9 AM-4PM, Su 11 AM-4PM. Pony Express Museum je múzeum dopravy v Saint Joseph v Missouri, dokumentujúce históriu Pony Express, prvej rýchlej poštovej linky cez severoamerický kontinent od rieky Missouri po tichomorské pobrežie. Dospelý 6 dolárov, senior 5 dolárov, študent 3 doláre, do 6 rokov zdarma.
- 3 Patee House.
Kansas
Iowa
Nebraska
- 5 Stanica Rock Creek, Fairbury.
- 6 California Hill, Brule.
- 7 Štátny park Ash Hollow, Lewellen.
- 8 Národná pamiatka Scotts Bluff/ Mitchell Pass, Gering.
- 9 Národné historické miesto Chimney Rock, Bridgeport, bezplatná: 1 308-586-2581. Denne 9:00 - 17:00. Dospelí 3 doláre, držitelia preukazu NPS 2 doláre, deti zdarma.
Colorado
Wyoming
- 10 Fort Laramie NHS / Bedlam Ruts, Fort Laramie.
- 11 Zaregistrujte stanicu Cliff & Sand Point, Guernsey.
- Avenue of Rocks, na Poison Spider Road západne od Casper.
- 12 Rock nezávislosti, na rieke Sweetwater.
- Devils Gate, na rieke Sweetwater. Krátka túra.
- Južný priesmyk, Južný priesmyk pri južnom priesmyku. Krátka túra.
- Malý emigračný kaňon. Malý emigračný kaňon: Mormonský plochý po veľkú horu, 4,5 míle 4x4 a prístup ku koňom (rozsiahle segmenty chodníkov).
- Oregon Trail Road. Oregon Trail Road: Mills, WY až WYO-220 severne od Independence Rock, 41,5 míle (Long Hike (prístup k rozsiahlym úsekom chodníkov))
- Segment Južný priesmyk. South Pass Segment: Independence Rock to Parting of the Ways, 125 míľ (Long Hike (prístup k rozsiahlym úsekom chodníkov)); Rozdelenie spôsobov: koniec segmentu Južný priesmyk
- Fort Bridger do Muddy Creek. Fort Bridger do Muddy Creek: približne 14 míľ (Long Hike (prístup k rozsiahlym úsekom chodníkov))
- 13 Interpretačné stredisko Národné historické chodníky, Casper.
Utah
- BLM Backcountry Byway. Z Fairfieldu na Ibapah: 133 míľ (Long Hike (prístup k rozsiahlym úsekom chodníkov))
- 14 Múzeum štátneho parku Camp Floyd.
Nevada
- 15 Štátny historický park Fort Churchill, Silver Springs. Pevnosť chránila prvých osadníkov a poštové výpravy Pony Express a teraz je udržiavaná v stave zatknutého rozkladu.
Kalifornia
- 16 Budova B. F. Hastingsa (Pony Express Terminus), 1006 2. sv., Sacramento. Bol západným koncovým bodom Pony Expressu. Budova je národnou historickou pamiatkou a teraz obsahuje mestské návštevnícke centrum.
- Návštevnícke centrum, 1002 2. sv, ☏ 1 916-808-7644. Skvelý východiskový bod pre výlety po celom regióne Sacramento. zadarmo.